default-logo
Tel.: +421 910 855 888 | info@nabytokmirek.sk

Vaše leto so solárnou sprchou

Pokiaľ vám ani toto leto nevystalo na bazén, nie je dôvod zúfať. Ovlažiť sa stále môžete vďaka záhradnej sprche. Že máte problém so zavedením teplej vody? No a čo! Ešte ste nepočuli o solárnych sprchách? Teplú vodu vám „vyrobia“ na požiadanie teplé slnečné lúče.

Poslúži aj dobre vyzerá

Niektorí z nás sú zvyknutí na staré hrdzavé sprchy, ktoré v záhrade slúžia predovšetkým na to, aby sme po náročnej práci zo seba zmyli špinu dňa. Väčšinou ide o sprchy, ktoré sme vyradili zo svojich domácností, a často sme kvôli nim nútení otužovať sa, pretože nemáme prístup k teplej vode. Sú veľmi praktické a nenahraditeľné nielen v prípadoch, že sa potrebujeme umyť, ale aj keď sa potrebujeme osviežiť v čase veľkých letných horúčav. Majú však jednu nevýhodu – v priestoroch našej záhrady pôsobia skôr ako strašiak než dizajnový prvok.

Našťastie, výrobcovia bazénov mysleli na všetkých, ktorí zápasia s podobným problémom, a vytvorili solárne sprchy, ktoré nielenže dobre vyzerajú, ale sú aj praktické. Vďaka slnečnému ohrevu vody môže byť naše sprchovanie konečne pohodlnejšie. Už nemusíme zatínať zuby pri každom dotyku ľadovej vody. Pri využívaní solárnej sprchy si môžeme nastaviť teplotu vody, aká nám práve vyhovuje, či už keď sa potrebujeme opláchnuť po ťažkej práci, alebo pred vstupom do bazéna, aby sme neznečistili vodu od trávy či hliny.

Vyberte si obľúbenú farbu

Solárna sprcha nemusí byť iba nerezová. Na výber máme širokú paletu farieb, ktorými môžeme rozžiariť naše záhrady. Rozhodujte sa napríklad podľa farieb záhradného nábytku či kvetinových záhonov. Takisto si môžete zvoliť tvar sprchy. Chcete rovnú alebo mierne zakrivenú sprchu? Solárne sprchy sú vysoké vyše dva metre a dokážu v priebehu dňa zohriať až 40 litrov vody. Sprchové hlavice sa u nich vyskytujú v chrómovom prevedení, rovnako aj kohútik. Jeden kohútik  dokonca slúži aj na opláchnutie nôh. Aké šikovné, však? Vďaka bočnému ventilu k sprche môžeme pohodlne napojiť aj hadicu a teplou vodou naplniť napríklad detský bazénik. K výhodám solárnych spŕch nepochybne patrí aj fakt, že sa ľahko inštalujú a navyše ide o ekologické riešenie ohrevu vody. Teplú vodu tak získate prakticky zadarmo. 

 

Mohlo by vas zaujímat