default-logo
Tel.: +421 910 855 888 | info@nabytokmirek.sk

Aby ste neboli otrokom upratovania: Prácu vám uľahčí aj centrálny vysávač

 

Ak chcete mať vo svojom domove stále krásne a čisto, vyžaduje si to dostatočnú námahu a nepochybne aj dosť času. Možno v procese stavby a následného zariaďovania domu je budúce upratovanie to posledné, na čo myslíte, no malo by to byť inak. Vhodné riešenia vám v budúcnosti môžu ušetriť kopu času aj námahy, ktorú by ste inak investovali do únavného upratovania.

Sprchovací kút s minimálnou údržbou

Sprchovací kút dá pri upratovaní často zabrať, na to by ste mali myslieť už v začiatkoch. Pri kladení obkladu a dlažby zvážte veľkosť škár i obkladu. Čím väčšie kúsky vyberiete, tým menej škár, a teda aj upratovania budete mať. Ak nechcete neustále čistiť sprchový kút, zminimalizujte sklo. Sklenenú zástenu použite napríklad len na jednej strane alebo využite možnosť textilného závesu.

Využitie prírodného kameňa v kuchyni

Pri výbere kuchyne zvážte použitie prírodného kameňa. Nie je náročný na údržbu, proti nasiakavosti a mastnote postačí impregnácia. A pracovnú dosku udržíte v čistote hoci teplou vodou so saponátom. Výhodou je tiež dlhšia životnosť a originálny vzhľad.

Centrálny vysávač pre menej námahy

Vysávanie je, pochopiteľne, jednou z najčastejších domácich prác. Praktickým riešením vo vašej domácnosti môže byť centrálny vysávač. Výhodou je, že nevíri prach, čím vytvára lepšie prostredie pre alergikov. Navyše centrálny vysávač nemusíte prenášať, stačí len manipulovať s hadicou.

Aj na výbere podlahy záleží

Ani výber podlahy by ste nemali v žiadnom prípade zanedbávať. Už na začiatku si vyberte takú, s ktorou nebudete mať pri upratovaní veľa problémov. Vhodným príkladom je napríklad dlažba a to aj do obývacej miestnosti. Nepotrebujete špeciálne prípravky na ošetrovanie, prinavrátenie farieb či leštenie. Postačí vám vedro s vodou a klasický prípravok. Tento naozaj oceníte ako pri pravidelnom upratovaní, tak aj pri neohlásenej návšteve.

Foto: Pixabay

Mohlo by vas zaujímat