default-logo
Tel.: +421 910 855 888 | info@nabytokmirek.sk

Projekty domov na mieru

Krásny rodinný dom, alebo bungalov je snom nejedného človeka. Bývať vo vlastnom dome predstavuje komfort, súkromie a dostatok priestoru pre každého člena rodiny. Pred výstavbou samotného domu si môžete vybrať z viacerých možností. Prvou je samozrejme svojpomocná výstavba domu a tou druhou je výber katalógového domu, ktoré majú vo svojej ponuke stavebné spoločnosti zaoberajúce sa výstavbou domov na kľúč. Existujú však aj stavebné firmy, ktoré sa zaoberajú projektmi a výstavbou domov na mieru.

euro

Čo vlastne znamená projekt domu na mieru?

Projekty domov na mieru znamenajú variabilné riešenie bývania, presne podľa požiadaviek zákazníka. Projekt rodinného domu na mieru a následne jeho stavba znamenajú bývanie podľa prianí. Rodinný dom na mieru môžeme hravo označiť aj ako výstavbu vysnívaného bývania.

Projekt domu na mieru znamená vytvorenie návrhu domu, na ktorom sa podieľa nielen architekt, ale aj budúci majiteľ domu. Všetci vieme, že „na mieru“ označuje niečo, čo sedí presne a dokonale. Jednoducho sedí na mieru. A také sú aj projekty rodinných domov na mieru. Podľa takýchto projektov je možné vystavať dom, ktorý búde v takom dizajnovom prevedení, ktoré bude jeho majiteľovi úplne vyhovovať. Nie všetci chceme veľké domy, iným zas nevyhovujú bungalovy. Niekto má rád presklené steny, inému vyhovuje zas viac súkromia. Možnosť projektu domu na mieru predstavuje neopakovateľnú príležitosť bývať v jedinečnom dome, ktorý nevlastní nikto, okrem Vás. Pri domoch na mieru sa jednoducho vyhnete dispozičným a dizajnovým riešeniam v bývaní, ktoré Vám nevyhovujú. Výsledná stavba bude zosobnením všetkých Vašich predstáv.

Prečo si zvoliť projekt domu na mieru?

Stavebné firmy ponúkajú vo svojich katalógoch rôzne projekty domov, z ktorých si zákazník môže vybrať bývanie, rodinný dom, alebo bungalov, ktorý mu bude plne vyhovovať. Avšak každý klient má vlastný vkus, a tak je dosť možné, že katalóg nebude zahŕňať dom, ktorý by klientovi dizajnovo vyhovoval. Niektorí architekti tiež mávajú tendenciu nanútiť svoj návrh zákazníkovi, čo sa tiež nepovažuje za najvhodnejšie riešenie.

Najjednoduchším spôsobom, ako sa dostať k vytúženému bývaniu je projekt domu na mieru. Ideálny rodinný dom má slúžiť celej rodine, čiže logicky musí spĺňať mnoho požiadaviek. To je hlavný dôvod, prečo svoj vysnívaný dom určite v katalógu s projektmi domov na kľúč nenájdete. Svoje vytúžené bývanie môžete vlastniť len v tom prípade, ak Vám architekt navrhne projekt rodinného domu presne podľa Vašich predstáv. V takom prípade Vám Vaše budúce bývanie určite sklamanie neprinesie, bude totiž navrhnuté Vami. V spolupráci s dobrým architektom môže mať Váš budúci domov dizajn, po akom ste túžili.

Výhody projektov domov na mieru.

– Projekty domov sú vytvárané presne na mieru podľa predstáv zákazníka.

– Pri projektovaní sa nekladie dôraz len na dizajn výsledného domu, ale podstatná je aj funkčnosť domu.

– Architekt sa za každých okolností snaží navrhnúť rodinný dom, alebo bungalov, ktorého stavba bude zrealizovateľná. Pri návrhu domu na mieru však architekt pri projektovaní prihliada aj na požiadavky klienta a snaží sa ich do projektu zakomponovať čo najlepšie.

– Pri projektovaní domu na mieru býva zachovaný pomer cena – kvalita.

– Na stavby na mieru sú využívané len tie najkvalitnejšie materiály.

– Väčšina domov ma mieru je už dnes realizovaná ako ekologická a nízkoenergetická stavba, ktorá chráni okolité prostredie a šetrí peniaze.

dom 4

Hlavné požiadavky na pohodlné bývanie.

Vlastné bývanie má predovšetkým poskytovať komfort a prinášať pohodlie. Vybavenie domu musí vyhovovať všetkým jeho obyvateľom. Dôležité je aj dizajnové a dispozičné riešenie rodinného domu. Pri projektovaní domu na mieru je potrebné mať na zreteli niekoľko skutočností a je nutné si položiť pár nevyhnutných otázok ako: Zvoliť veľký dom, alebo bungalov? Koľko ľudí bude v dome bývať? Je viac vyhovujúce moderné bývanie, alebo skôr dom v klasickom štýle? Nechať na pozemku priestor pre samostatnú garáž, alebo ju mať zabudovanú priamo v dome? Architekti s Vami všetky tieto problémy vyriešia k Vašej spokojnosti.

Už pred samotným projektovaním domu je potrebné sa zamerať aj na stavebný pozemok. Ak realizujete výstavbu cez stavebnú firmu, ktorá sa zaoberá výstavbami domov na kľúč, tak stavebný pozemok Vám môže zaobstarať táto spoločnosť. Stavebný pozemok si však môžete zaobstarať aj sami. Pri projektovaní domu je potrebné určiť aj správnu orientáciu domu. Architekt pri projektovaní domu na mieru zvažuje aj to, či bude možné Váš vysnívaný dom na pozemku vystavať.

Pár slov na záver.

Individuálny projekt domu na mieru so sebou prináša mnoho výhod, ktoré sme si už spomenuli. Komplexné služby, ktoré architekt ponúka zahŕňajú nielen vytvorenie projektu vysnívaného bývania, ale všetky časti, ktoré sú potrebné k zahájeniu výstavby. Pred začatím stavby je potrebné disponovať rôznymi povoleniami, ktoré získate vďaka kompletnému projektu domu na mieru. Kompletný projekt okrem architektonického projektu v sebe zahŕňa aj projekt statiky, vykurovania, elektroinštalácie a vodoinštalácie. Mať vypracovaný podrobný kompletný projekt znamená mať všetky podklady k tomu, aby bola výstavba úspešne zahájená.

Naše ocenenie – kvality 

Kvalitné - cenovo prijateľné

Projekty domov na mieru

Ing. arch. Pavol Škombár

Hľadáte projekt dobrého domu?

Mohlo by vas zaujímat