default-logo
Tel.: +421 910 855 888 | info@nabytokmirek.sk

 

Bungalovy

 

Výber nového domu nie je vôbec jednoduchá záležitosť, pre mnohých z nás ide o najdôležitejšie rozhodnutie v živote. V súčasnej dobe dávame často prednosť jednoduchosti a praktickosti. A práve také – jednoduché a praktické sú aj bungalovy. Bungalov je svojim vzhľadom veľmi špecifický.Je to zvyčajne jednopodlažná stavba pravidelného pôdorysu, častokrát doplnená o verandu. Hlavným stavebným materiálom u bungalovov býva najmä drevo. Dalo by sa povedať, že bungalov je prízemný rodinný dom, vhodný do prímestskej časti, ako aj na vidiek.

 

Veľkosť bungalovu závisí samozrejme od veľkosti stavebného pozemku. Logicky – čím väčší pozemok, tým väčší bungalov.Pri bungalovoch je veľkosť stavebnej parcely veľmi dôležitá, pretože zvyčajne potrebujeme miesto aj na prípadnú záhradu, alebo garáž. K bungalovu je potrebný pozemok na rovine. Zvyčajne sa v bungalove nachádzajú základné miestnosti – kuchyňa, spálňa, obývacia izba, jedáleň, kúpeľňa, plus samozrejme detská izba, alebo izba pre hostí.

Bungalov, ako typ bývania má mnoho výhod. Jednou zo základných výhod bungalovov je bezbariérovosť. Keďže ide o jednopodlažné domy, nerieši sa v nich žiadne schodisko. Táto skutočnosť je pozitívom najmä pre ľudí, ktorí majú problémy s pohybom, pre vozičkárov, invalidov, alebo dôchodcov. Pri výbere typu domu je nutné zohľadniť potreby rodiny, ktorá v ňom bude bývať. Bungalovy si k bývaniu zvyčajne vyberajú menej početné rodiny, ktorým “bývanie v malom“ plne vyhovuje.

Poschodové domy možno poskytujú viac priestoru a teda aj viac súkromia, ale aj bývanie v bungalove má svoje čaro. Bungalovy sa rozšírili po celom svete a obľubu v nich našlo mnoho ľudí. Bungalov predstavuje veľmi moderný typ bývania, charakteristický jednoduchou konštrukciou. Jednotlivé miestnosti v bungalove sú zvyčajne efektívne prepojené, s využitím všetkého priestoru.  

 

Malé domy

 

Ak premýšľate nad novým bývaním, môžete si vybrať z rôznych typov domov. Zvyčajne domy delíme na jednopodlažné, tzv. bungalovy a poschodové domy. Poschodové domy ponúkajú viac životného priestoru a viac súkromia pre obyvateľov. Práve poschodové domy sú ten typ domov, ktorý uprednostňuje najviac ľudí. Poschodové domy sa stavajú v rôznych veľkostiach. A v dnešnej dobeminimalizmu, kedy uprednostňujeme jednoduchosť a účelnosť, sa veľkej obľúbenosti teší práve bývanie v malých domoch.

Malé domy – pohodlné bývanie pre malú rodinu.

Malé domy predstavujú typy domov, ktoré sú vhodné pre 3-5 členné rodiny. Takáto rodina aj v dome malých rozmerov nájde dostatok priestoru na príjemné bývanie. S využitím každého voľného priestoru to nepredstavuje problém. Malé domy majú zvyčajne 3-4 izby, čo málopočetnej rodine plne vyhovuje. Na prízemí malého rodinného domu sa zvyčajne nachádza kuchyňa, obývacia izba, tiež kúpeľňa a toaleta, na poschodí sa nachádzajú spálne. Úžitková plocha malých domov nie je síce veľká, ale spĺňa všetky požiadavky k tomu, aby bývanie v dome bolo pohodlné.

Malé domy majú mnoho výhod. Samozrejmosťou sú nižšie náklady na výstavbu, po dostavbe tiež menšie náklady na udržiavanie domu, alebo vykurovanie. Veľkou výhodou malých domov je však aj ich útulnosť. V malom dome je jednoduchšie navodiť príjemnú domácku atmosféru, než u domov veľkých rozmerov. V malom dome je rodina viac spolu.

Malé domy sú vhodné do miest, ako aj na vidiek a predstavujú veľmi modernú, trendovú a účelnú možnosť bývania. Malý dom možno využívať na klasické bývanie, alebo ho možno využiť aj ako víkendovú chatu, určenú na oddych. Malé domy si obľúbili ľudia po celom svete, vďaka ich praktickosti a nízkym nákladom na bývanie. Vďaka menším rozmerom domu ho možno situovať aj na parcelu menších rozmerov. 

 

Stredné domy

 

Nad výberom nového domu je potrebné sa dostatočne zamyslieť. Pretože dom si nevyberáme s myšlienkou, že v ňom budeme bývať len pár rokov. Zvyčajne si dom kupujeme s vedomím, že v ňom strávime zvyšok života. Pre rodinu, ktorá má 4-6 členov k bývaniu plne vystačí dom stredných rozmerov. Stredné domy sú akousi zlatou strednou cestou medzi malými domami, ktorým chýba dostatok priestoru a veľkými domami, ktoré by pre 4-6 člennú rodinu boli zbytočne veľké.

Domy strednej veľkosti – dostatok priestoru na pohodlné bývanie.

Stredné domy sú dvojpodlažné domy, ktoré poskytujú dostatok priestoru na bývanie väčšej rodine. Dostatok miesta, priestranné izby a väčšie súkromie – to sú skutočnosti, vďaka ktorým sú domy strednej veľkosti také obľúbené. Stredné domy bývajú svojim vzhľadom veľmi atraktívne a predstavujú dostatočný komfort k bývaniu.

Domy strednej veľkostnej kategórie majú okrem všetkých základných izieb, ku ktorým patrí samozrejme kuchyňa, obývacia izba, kúpeľňa a spálne, aj napríklad hosťovskú izbu, alebo pracovňu. Domy strednej veľkosti sú zvyčajne riešené ako malé domy a to tak, že denné izby sa nachádzajú na prízemí a nočná časť je na poschodí. Častokrát bývajú domy podpivničené. Tento priestor je vhodný na skladovanie, čo ocení nejedna rodina. Súčasťou stredných domov býva aj garáž, prípadne dvojgaráž, ktorá môže byť vstavaná priamo v suteréne domu, alebo riešená ako bočná prístavba.

Stredné domy už predstavujú v bývaní komfort a pohodu. Svojimi priestorovými možnosťami prinášajú do bývania pohodlie. V domoch strednej veľkosti si našlo zaľúbenie mnoho rodín a bývanie v takýchto domoch je veľmi efektívne. Vhodné dispozičné riešenia a oddelenie dennej a nočnej časti sú len pár z mnohých pozitív, ktoré domy strednej veľkosti majú. 

Veľké domy

 

Pri kúpe nového domu premýšľame nad mnohými skutočnosťami a jednou z nich je aj typ samotnej stavby. Výber domu je potrebné prispôsobiť veľkosti stavebného pozemku a tiež aj počtu osôb v rodine, ktorá bude dom obývať. Pre mnohopočetnú rodinu je najvhodnejší a aj najpohodlnejší dom veľkých rozmerov. Veľké domy sú poschodové domy, častokrát aj podpivničené, so vstavanou garážou, alebo bočnou garážovou prístavbou.

Veľké domy spĺňajú požiadavky na bývanie 5-8 člennej rodiny. Predstavujú už skutočný komfort medzi rodinnými domami všetkých typov. Priestranné miestnosti, dostatok pohodlia a súkromie, to sú vlastnosti, ktorými sa domy veľkých rozmerov vyznačujú. Domy tejto veľkostnej kategórie sú vhodne pre početnejšiu rodinu, ktorá potrebuje k bývaniu dostatok voľného priestoru, ktorý je práve v bývaní taký dôležitý.

Všetci chceme bývať v domoch, ktoré budú spĺňať všetky naše požiadavky. A stiesnené priestory nie sú práve to, po čom túžime. Veľké domy poskytujú dostatok miesta k pohodlnému bývaniu. Na prízemí veľkého domu sa nachádza priestranná kuchyňa a obývacia izba úctyhodných priestorov, ktorá môže byť prepojená s vonkajšou terasou. Na prízemí sa okrem hosťovskej izby, alebo pracovne zvyčajne nachádza aj ďalšia spálňa. Poschodie je zamerané na nočnú časť, nachádzajú sa tu spálne pre dospelých, aj detské izby pre deti. Kúpeľne a toalety sa nachádzajú rovnako na prízemí, ako aj na poschodí.

 

Veľké domy ponúkajú dostatok priestoru a väčšiu voľnosť v bývaní. Je potrebné si uvedomiť, že veľký dom potrebuje aj viac starostlivosti. Napriek tomu sú veľké domy veľmi obľúbené a vhodné rovnako na predmestie, ako aj na vidiek. Veľký dom je zárukou pohodlného bývania.

 

Vily

 

Vybrať si dom, ktorý bude spĺňať všetky požiadavky, bude dostatočne priestranný a vyhovujúci v každom smere nie je vôbec jednoduché. Komfort a luxus v bývaní predstavujú vily. Slovo “vila“ zvyčajne označuje stavbu, ktorá je veľká, priestranná, luxusne zariadená a poskytuje dostatok priestoru a voľnosti. Dá sa povedať, že ide o nadštandardný spôsob bývania, ktorý si nemôže dovoliť každý.

Vlastniť vilu znamená bývať na vysokej úrovni.

Vily sú častokrát označované aj za sídla, ktoré sa stavajú v mestách, v prímestských častiach, aj na vidieku. Na výstavbu vily je však potrebné mať dostatok financií a samozrejme aj dostatočne veľký stavebný pozemok. Ak sa stavia vila, tak samozrejme aj s peknou záhradou a miestom na garáže, preto je veľkosť stavebnej parcely taká dôležitá. U víl sa častokrát prepája exteriér s interiérom. Priestranné terasy a bazény sú vo vilách už akousi samozrejmosťou.

Vily sa často označujú aj ako elitné domy, pretože výstavbu vily a jej budúcu prevádzku si nemôže dovoliť kdekto. Bežný človek môže o bývaní vo vile len snívať, populárne sú najmä u ľudí z “vyššej spoločnosti“. U vily sa nedá konkrétne určiť, koľko izieb má, zvyčajne sa charakterizuje počtom spální. Klasická vila máva zvyčajne 3-4 spálne, samozrejme všetky priestranné, dostatočne presvetlené a k bývaniu úplne vyhovujúce.

Vily sa nevyužívajú len ako rodinné domy, ale častokrát aj ako víkendové usadlosti, a to najmä tie vily, ktoré sú vystavané na vidieku. Vila znamená luxus, pohodlie a komfort. Dostatok voľného obytného priestoru, priestranné izby a bývanie na úrovni, to sú všetko skutočnosti, ktorými sa dobrá vila vyznačuje.

 

Rezidencie

 

Slovom rezidencia sa zvyčajne označuje sídlo vysokopostavenej osoby, panovníkov, prezidentov, alebo diplomatov, ale môže tiež označovať aj prepychové a luxusné obydlie. V súčasnosti už nemusí ísť len o rozľahlé panstvo, alebo sídlo, slovom rezidencia dnes možno označiť aj byt, alebo apartmán, samozrejme luxusne a prepychovo zariadený.

Bývanie v rezidencii, bývanie v luxuse.

Bývanie na skutočne vysokej úrovni predstavujú práve rezidencie. Rezidencia znamená moderné a nadštandardné bývanie, ktoré si však môže dovoliť skutočne len málokto. Nevyznačuje sa len veľkými rozmermi a bohatými priestorovými možnosťami, ale taktiež v sebe spája luxus a komfort, ktorý sa len tak nevidí. K výstavbe rezidencie je potrebný veľký stavebný pozemok. Rezidencie sú často obklopené veľkolepými záhradami, nechýba ani bazén a v blízkosti samotnej rezidencie sa nachádzajú aj garáže na parkovanie.

Rezidencie predstavujú nadštandardné bývania, v ktorom sa spája luxus, modernosť a štýl. Práve rezidencia ponúka pohodlie v bývaní a dostatok súkromia aj pre mnohopočetné rodiny. Rezidencia znamená kvalitné bývanie na tej najvyššej úrovni. U rezidencií sa častokrát prihliada aj na estetiku okolitého prostredia, aby celkový dojem z bývania bol ten najlepší.

Sídlo, ktoré možno označiť aj ako rezidenciu, uspokojí požiadavky na bývanie aj tých najnáročnejších záujemcov, ktorí hľadajú kvalitné obydlie na tej najvyššej úrovni. Rezidencie sa stavajú najmä v atraktívnych lokalitách a poskytujú ideálne podmienky pre rodinný život, oddych, aj relax. Súkromnú rezidenciu si nemôže dovoliť každý, ale ten, kto takéto šťastie má, si môže vychutnávať komfortný život na tej najvyššej úrovni.

 

Bytové domy

 

Bytové domy sú ďalšou z možností, ako sa postarať o bývanie a vytvoriť si skutočný domov. Bytové domy možno charakterizovať ako domy pozostávajúce z viacerých bytov, ktoré majú jeden spoločných vchod, zvyčajne z verejnej komunikácie. Existujú rôzne druhy bytových domov, ktoré sa od seba odlišujú veľkosťou, počtom bytov, dispozičným riešením. U nás sú najznámejšie panelové, alebo vežové domy, ktoré sú podkategóriou bytových domov.

Bývanie v bytových domoch má veľké výhody.

Bývanie v bytových domov má svoje výhody aj nevýhody. Bytové domy – panelové, alebo vežové, sa nachádzajú zvyčajne v mestách. Ľudia, ktorí v mestských bytoch bývajú si už možno nevedia predstaviť život na vidieku. Sú zvyknutí na možnosti, ktoré im denne mesto poskytuje. Ide najmä o služby, kultúru, zábavu, alebo rôzne voľnočasové aktivity. Bývanie v bytových domoch uprednostňuje najmä množstvo mladých ľudí, pre ktorých je bývanie v bytoch cenovo dostupnejšou variantou bývania.

Výhodou bytových domov je aj skutočnosť, že starostlivosť o byt je oveľa menej náročná, než by bola starostlivosť o rodinný dom. U bytov stačí udržiavať interiér, domy majú zvyčajne aj záhradu, ktorá si vyžaduje tiež určitú starostlivosť. Ďalšou výhodou je aj cenová dostupnosť bytov. Bývanie v byte je cenovo menej náročné, než bývanie v rodinnom dome.

Bývanie v bytových domoch má samozrejme svoje plusy, aj mínusy, ale niekomu takéto bývanie úplne vyhovuje. Bytové domy predstavujú skvelú variantu bývania. Existuje mnoho typov bytov, od klasických, cez mezonetové, až po podkrovné byty. Rozlišujeme ich samozrejme aj podľa počtu izieb, čiže aj bývanie v byte môže byť nadmieru pohodlné, ba až luxusné.

 

Projekty domov - Bungalov RD 307

A.I.R. spol. s r.o.

Komplexné architektonické služby, projektovanie stavieb
Projetky domov, Montované domy, Hydroizolácie

Kontakt

Komplexné architektonické služby
Mám záujem - VSTUP

Mohlo by vas zaujímat