default-logo
Tel.: +421 910 855 888 | info@nabytokmirek.sk

Útulný domov vďaka modernému krbu

Nastal čas letných dovoleniek. Niekto si ho predstavuje stráviť pri mori alebo v horách a niekto zasa svoje voľno obetuje letným prestavbám. Ak sa zaraďujete do tej druhej kategórie a stále máte chuť niečo pretvárať, renovovať, vylepšovať, týchto pár slov je rozhodne pre vás. Aj keď sa zdá smiešne písať v lete o krboch, vedzte, že práve v lete je najvhodnejší čas si nejaký zadovážiť. V lete si krb postavíte, na jeseň si ho vychutnáte.

 

Vlastniť krb je moderné

Mnohým sa pri spomenutí slova rodinný dom vybaví pred očami obrázok krbu a rodiny združenej okolo neho. A veruže, dnes si len málokto postaví dom, pričom by nerátal s tým, že raz by mu doň mohol pribudnúť aj krb, je to, zdá sa, už prirodzená túžba ľudí. Rodiny už v dávnych vekoch spolu sedeli pri ohni a užívali si spoločné chvíle. Doba sa vyvinula, a tak dnes si už nezakladáme v obývačke ohniská, ale nahradili sme ich modernými krbmi, ktoré nás v čase nepriaznivého počasia nielen zohrejú, ale vytvoria v našich interiéroch aj zaujímavé dizajnové prvky.

 

Pri výbere krbu ako alternatívneho zdroja tepla je dobré obrátiť sa na odborníkov. Nechcete predsa, aby ste v dôsledku jeho zlej montáže jedného dňa prišli o strechu nad hlavou alebo sa nebodaj zadusili. Odborník bude zisťovať, ktoré priestory chcete vykurovať a akým spôsobom, oboznámi sa s tepelnými stratami vášho obydlia a následne vypracuje moderný grafický návrh krbu s cenovou ponukou. Pri rozhodovaní budete musieť zvážiť, aký typ krbu a krbovej vložky si predstavujete. Potom sa môže prejsť k samotnej realizácii a montáži.

Základom je krbovávložka

Vďaka krbovej vložke je krb krbom. V kvalitnom ohnisku prúdi vzduch rovnomerne, a tak nemusíte každú chvíľu leštiť sklo, ktoré býva bežne celé špinavé od dymu či sadze. Napríklad krbové vložky značky Brunner sú veľmi obľúbené do pasívnych a nízkoenergetických typov budov. Pokiaľ chcete umiestniť krb do rohu miestnosti, na výber máte krbové vložky so sklenenými stenami po oboch stranách. Rohové aj trojstranné krby sú dnes využívané čoraz viac.Krb sa vďaka nim stáva dominantou priestoru.Výnimkou nie je ani montáž obojstrannej krbovej vložkyBrunner, ktorá umožňuje tešiť sa z plameňa v dvoch miestnostiach súčasne. Využijete to najmä v prípade, pokiaľ ste sa rozhodli spojiť obývačku s kuchyňou, resp. kuchyňu s jedálňou. Teplo z krbu bude môcť prúdiť do oboch miestností. Krbové vložky Brunner sú dostupné aj vo variante pre teplovodné vykurovanie. Ich hlavnou výhodou je, že zatiaľ čo príjemný oheň zohrieva miestnosť, zohrieva sa aj voda v centrálnom vykurovaní alebo aj teplá úžitková voda. Moderné teplovodné krby zabezpečujú vo vašich príbytkoch rovnomernú teplotu, pričom aj dobre vyzerajú.

 

Vďaka novým technológiám a kvalitným materiálom sa zvyšuje aj kvalita montáže krbov. Moderné krby sú šetrné k životnému prostrediu a patria medzi najekologickejšie vykurovacie systémy, ktorých činnosťou vzniká iba malé množstvo emisií. Odborníci realizujúci montáž krbov sú vo svojom odbore neustále vzdelávaní a ovplyvnení rokmi skúseností.

Mohlo by vas zaujímat