default-logo
Tel.: +421 910 855 888 | info@nabytokmirek.sk

Netradičné konštrukčné systémy

Postaviť dom a pekne bývať v ňom je snáď snom nejedného z nás. Keď však už povieme postaviť dom rýchlo, efektívne za prijateľnú cenu a navyše chrániť životné prostredie, tak to už znie ako nesplniteľný sen. Sny sa však zmenili na skutočnosť. Spoločnosť Andante sa zameriava výlučne na stavbu rodinných domov a bytových domov, pričom kladú dôraz na úsporu energie a ochranu životného prostredia. Spoločnosť Andante dokonca vyvinula a uviedla na trh konštrukčné systémy, ktoré sú ideálne na výstavbu nízkoenergetických domov (NED) a energeticky pasívnych domov (EPD).

Konštrukčné systémy

Konštrukčné systémy φ – ha (fí-ha)

Tento konštrukčný systém sa využíva predovšetkým na obvodové múry a priečky na báze dreva, pričom plne rešpektuje súčasné trendy v stavebníctve ako aj technicko-konštrukčné možnosti dreva. Rovnako spĺňa požiadavky všetkých technických noriem stability, únosnosti ako aj technických vlastností plášťov, či samotnej požiarnej odolnosti a hygienickú nezávadnosť výrobkov a obytných priestorov. Konštrukčný systém φ – ha je vhodný pre všetky druhy stavieb, kde sa kladie dôraz na úsporu energie a vykurovanie objektu.

Výhody konštrukčného systému ф-ha

V prvom rade jeho výhoda spočíva v krátkej dobe výstavby. Rovnako je odstránená aj sezónnosť výstavby, čiže stavať môžete aj v zimnom období. Keďže zdravie by malo byť vždy na prvom mieste, tento systém umožňuje hneď po nasťahovaní zdravé bývanie v suchom prostredí domu, ktorý je postavený len z ekologických materiálov. A hádam najdôležitejším faktorom je celková tepelná úspora energie.

Systém zdravý dom a-ha –  autorsky chránený drevený konštrukčný systém

Tento systém je založený na báze montovaných domov výlučne z ekologickývh materiálov. Základ tvorí dvojitá drevená konštrukcia medzi, ktorré sa sype korková drť čo slúži ako tepelná izolácia. Keďže korková drť je odolná voči vlhkosti, pri tejto stavbe nie je potrebné použiť parozábranu.

Výhody dreveného konštrukčného systému a-ha

Základnú konštrukciu domu systémom a-ha tvorí masívne drevo, ktoré spĺňa najprísnejšie ekologické kritériá. Dokáže minimalizovať tepelné mosty a umožňuje vytvoriť ľubovoľnú hrúbku steny. Tá sa určuje podľa požiadavky na spotrebu energie na vykurovanie a súčasne objekt postavený týmto systémom a-ha dokáže výrazne znížiť náklady na spotrebu energie pri jeho prevádzke.

Konštrukčný systém b-ha

Pokiaľ uprednostňujete materiál založený na báze silikátov, v tom prípade sú liaporbetónové monolitické steny, ktoré sú liate do strateného debnenia.  Liapor je prírodný keramický granulát, ktorý spolu s betónom predstavuje plne recyklovateľný materiál. Tento konštrukčný spôsob tvorby obvodových stien nízko energetických a pasívnych domov má význam predovšetkým vtom, že silikátová stena musí byť úzka, no staticky vysoko účinná, ekologická a súčasne cenovo prijateľná. Dôležitými faktormi sú aj nízka tepelná vodivosť a jednoduchá montáž.

 

Panelový konštrukčný systém

Tento panelový konštrukčný systém je založený na veľkoplošných materiáloch. Jeho výhodou je jednoduchá montáž aj v náročnejšom teréne, pri montáži nie je potrebný žeriav, čiže pri samotnej výstavbe nie je potrebné použiť drahé technológie a iné zariadenia.

Potrebujete radu pri výstavbe nízkoenergetického rodinného domu? Kontakt :

Andante, spol. s r.o.

Nižovec 10, 960 01 Zvolen +421 43 4306 206 – 8
e-mail: andante2@amdsl.sk
andante@nextra.sk

 

Aktuálne rozostavané stavby :

Nízkoenergetický dom Dolná Mičiná (okr. Banská Bystrica)

 

bungalov –  Nové Zámky – nízkoenergetický dom

Rodinný dom v Dunajskej Lužnej – inteligentný nízkoenergetický dom

Nízkoenergetické a pasívne domy

Andante

Náš výrobný program

Náš tip

Mohlo by vas zaujímat