default-logo
Tel.: +421 910 855 888 | info@nabytokmirek.sk

Meníte strechu? Poradíme, ako si vybrať strešnú krytinu

Rekonštrukcie, stavby, úpravy – letná sezóna znamená permanentnú stavebnú činnosť. Aj vy už určite viete, čo tento rok prerobíte na svojom dome. Ak sa chystáte k radikálnej zmene výmeny strechy, poradíme vám s výberom strešnej krytiny.

Strešná krytina prerôzne typy striech

Rozhodovať sa musíte podľa svojho typu strechy. Strecha môže byť rovná i šikmá, iné krytiny sa hodia na strechu historického domu, mediteránskeho alebo rôznych moderných konštrukcií striech.

Keď ide o farbu, u ľudí rozhoduje vkus, trendy a ladenie so zvyškom domu a záhrady. Výrobcovia ponúkajú často až 20 druhov farieb v matnom i lesklom prevedení. Kedysi chcel každý červenú strechu, dnes je v kurze hlavne čierna.Taká strecha je síce krásna, ale myslite na to, že ak zvolíte nesprávny materiál môžete o pár rokov zažiť prekvapenie v podobe vyblednutej strechy.Ďalší faktor pri rozhodovaní o novej streche súvisí s ekológiou. V prípade pasívnych, solárnych alebo nízkoenergetických domov sa aj výber krytiny na strechu podriaďuje celkovému energetickému výdaju domu. Ak budete myslieť ekologicky, nepomáhate len prírode, ale aj svojej peňaženke, hoci sa to neprejaví hneď.

Rekonštrukciastrechy a výber materiálu

K rekonštrukcii strechy sa pristupuje vtedy, keď už nespĺňa svoje základné funkcie ako je ochrana pred dažďom, vetrom, snehom, chladom, alebo keď je zastaraná a vy túžite po modernom vzhľade domu. Strechu však nevymieňajte len pre okrasu. Je to veľká finančná záťaž, preto by mal výsledok vydržať aj ďalším generáciám.

Všetky tieto požiadavky spĺňa asi najlepšie pálená škridla. Je to 100% prírodný materiál a vďaka výpalu získava UV stabilitu, čo znamená, že nikdy nevybledne. Vydrží aj pre ďalšie generácie a dlhodobo krásne vyzerá. Toto riešenie má všetky výhody, aké môžete u špičkovej strechy hľadať.Kvalitná pálená škridla navyše zvyšuje hodnotu domu a zatraktívňuje jeho vzhľad.Výberu materiálu venujte veľkú pozornosť, lebo pri nekvalitnom riešení o 15 rokov môžete opäť meniť strechu.

Do rekonštrukcie sa pustite po zhodnotení všetkých možností a rizík. Začnite čo najskôr a pekná nová strecha môže vášmu domu spoľahlivo slúžiť už túto zimu.

Mohlo by vas zaujímat