default-logo
Tel.: +421 910 855 888 | info@nabytokmirek.sk

Tapety pre šťastný úsmev vašich detí

Farebný detský svet

Detský svet je omnoho farebnejší, než by sa mohlo na prvý pohľad javiť. Dieťa rozoznáva farby už od osemnásteho mesiaca svojho života, i keď ich ešte nedokáže samostatne pomenovať. Možno nevie, že jeho stena je biela, ale určite si je vedomé toho, že je fádna. Každý rodič nemá maliarske vlohy ako Leonardo da Vinci, možno niektorí dokážu pre svoje ratolesti vymaľovať steny obrázkami alebo rôznymi výjavmi, či už zo skutočného, alebo z rozprávkového sveta. Iní zvládnu prácu s valčekom s opakujúcim sa motívom. Pre nás ostatných, ktorí nedokážeme ani to, sú tu detské tapety.

Tá najlepšia voľba

Tapety na stenu sú výbornou voľbou a alternatívou k obyčajným, farbou namaľovaným stenám. Tie sa síce dajú vylepšiť rôznymi dekoráciami, ale dekoračné nálepky však poväčšine nemajú dlhú životnosť. Detičky sú zvedavé, všetko pozorujú, skúmajú, všetko si potrebujú pochytať. Ich prstíky sú šikovné a bez problémov dokážu nálepky zo stien postŕhať. Pri detských tapetách je to omnoho zložitejšie. Tie pokryjú celú alebo väčšiu časť steny, sú kompaktnejšie, trvácnejšie. Detské tapety dostanete zo steny až vtedy, ak to budete chcieť vy, a hlavne vaše dieťa. To rastie, dospieva a niekoľko desiatok bábik Barbie nad posteľou nemusí už považovať vaša dvanásťročná, takmer dospelá slečna za najvhodnejšiu výzdobu.

Vyberie si každé dieťa

Keď sa vašej ratolesti súčasná tapeta zunuje, jednoducho ju vymeníte. Na trhu je veľké množstvo tapiet pre deti všetkých vekových kategórií. Tapety na stene nemajú len ozdobnú funkciu. Podnecujú v deťoch hravosť a obrazotvornosť. Prostredníctvom nich sa môžu preniesť do sveta fantázie a rozprávok. Naučia sa milovať a vážiť si prírodu, spoznávať zvieratká a ďaleké cudzie neznáme krajiny. Môžu pomôcť vychovávať a vzdelávať.Niektoré detské tapety sa predávajú v kombinácii s ďalšími bytovými doplnkami, záclonami, obliečkami na vankúše a periny. Vďaka týmto kolekciám a rôznym kombináciám všakovakých doplnkov si deti dokážu vypestovať cit pre krásu, eleganciu, detaily. Naučia sa kombinovať farby, materiály. Zistia, čo k sebe ladí a aká kombinácia je, naopak, nevhodná.

Jednoduchým a finančne nenáročným spôsobom teda môžete z detského kráľovstva vyčariť priestor, v ktorom sa dieťa bude cítiť príjemne. Rozžiariť mu izbu, spraviť ju veselšou zaujímavejšou, krajšou, príjemnejšou. Vytvoriť mu priestor na trávenie voľného času, na učenie, na oddychovanie. Na život. Spokojný a plnohodnotný.

 

 

 

Mohlo by vas zaujímat